Rodzinne wyjazdy, wesołe animacje, tematyczne warsztaty, to tylko część atrakcji jakie Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały w miesiącu lipcu dla wszystkich zainteresowanych i chętnych do spędzenie czasu z goczałkowickimi instytucjami kultury.
Wakacyjną ofertę otworzył Rodzinny Piknik, który odbył się na boisku, przed siedzibą GOK-u. W ramach wspólnej zabawy dla najmłodszych przygotowano szereg darmowych atrakcji. Dzieci mogły oddać się zabawie na dmuchańcach, zrobić sobie wyjątkowy, brokatowy tatuaż, kolorowe warkoczyki oraz wziąć udział w różnorodnych zabawach i rozgrywkach. Analogicznie, w tym samym miejscu, w każdy lipcowy poniedziałek dla przedszkolaków i uczniów klas wczesnoszkolnych odbywały się bezpłatne animacje taneczno-ruchowe, prowadzone przez firmę Eden Kids. Dla dzieci starszych, stacjonarnie zaplanowano cykl zajęć. W zależności o zainteresowań i upodobań można było wziąć udział w plenerze malarskim, warsztatach rękodzielniczych, ceramicznych oraz w debiutujących w goczałkowickim GOK-u warsztatach cyrkowych i perkusyjnych, które okazały się być źródłem umożliwiającym nabycie ciekawych i nietuzinkowych umiejętności (koordynacji równowagi, czy też wypracowania poczucia rytmu).
W ramach wakacyjnych propozycji nie zabrakło także cieszących się od lat dużą popularnością rodzinnych wyjazdów. W tym roku ze względu na pandemię postanowiono ruszyć w znane i sprawdzone kierunki. Wspólnie odwiedzono Legendię – Śląskie Wesołe Miasteczko, Park Rozrywki w Krasiejowie oraz chorzowski Ogród Zoologiczny. Nowością była wycieczka do stolicy Beskidu Śląskiego, gdzie za pośrednictwem Ciuchci Wiślańskiej można było zobaczyć najciekawsze obiekty i zakątki tamtejszej okolicy.
Dodatkową atrakcją jaką dla najmłodszych postanowili przygotować organizatorzy była autorska Żabia Gra Terenowe, która okazała się być świetną zabawą dla miłośników podchodów, a swą nazwą nawiązywała do miejscowej, flory i fauny. Na czym polegała? W bibliotece należało pobrać kartę, na której umieszczono zdjęcia charakterystycznych obiektów zlokalizowanych w uzdrowisku lub w jego najbliższej okolicy. Następnie, każdy z graczy musiał udać się na krótki spacer w celu odnalezienia kamiennych żab umieszczonych w sąsiedztwie wspomnianych budynków i wpisać na formularz właściwy numer, jakim był opatrzony każdy z kamieni. Na zakończenie, dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowy upominek w postaci plecako-worka z logo gminy.
Uzupełnieniem powyższych atrakcji były dwa konkursy. Fotograficzny, na najpiękniejsze zdjęcie z książką wykonane w trakcie letniego wypoczynku oraz konkurs na wykonanie wakacyjnej mapy przygód. Zasada tego ostatniego była prosta. Mogły to być przygody jakie przytrafiły się na wyjeździe z rodzinom, koloniach, obozie, ale za równie cenne uważane były te które spotkały dzieci w najbliższej okolicy, w domu, ogródku, placu zabaw.
Wakacje z GOK-iem i GBP zostały podsumowane rodzinnym ogniskiem, przygotowanym w Borze w sąsiedztwie kapliczki św. Huberta, które odbyło się w ostatni czwartek lipca. W programie, znalazło się m.in. smażenie kiełbasek, konsumpcja prażuchów (zwał każdy jak chciał) i dużo dobrej zabawy.
Dziękujemy wszystkim za liczny udział i aktywne spędzenie czasu w naszym towarzystwie. Zapraszamy do śledzenie sportowych propozycji jakie dla Państwa przygotował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Pozdrawiamy serdecznie!
Oferta wakacyjna była współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.